Menü
Sepetim
İlk siparişe özel %5 indirimi kaçırmayın, kupon kodu: HOSGELDIN

İç Fındık

Dünya'da üretilen iç fındık stoklarının %70'i Türkiye'de yetiştirmektedir. Türkiye'de üretilen iç fındıklar kalite ve tadı açısından diğer ülkelerden çok daha önemli bir konumdadır. Bu yüzden özellikle çikolata sanayinde kullanılan fındıklar Türkiye'den sağlanmaktadır.

Türkiye'de üretilen birden çok fazla tür fındık bulunmaktadır. Bu fındıklar kullanılış amacına göre sınıflandırılarak üretime hazırlanır. Örneğin Giresun fındığı olarak adlandırılan fındıklar çikolata sanayinden kullanılır. 

En kaliteli iç fındık hangisidir?

Türkiye'de üretilen iç fındıklar kalite olarak sınıflandırılırlar. Özellikle Giresun kalite fındıklar diğer fındık türlerine oranla daha dolgun ve yağlı fındıklardır. Bu yüzden çok daha lezzetli olurlar. Bir çok marka iç fındık olarak Giresun kalite fındığı kullanır.

İç fındık fiyatı nedir?

İç fındık fiyatları aldığınız fındığın kalitesine ve türüne göre değişmektedir. İç fındık büyüklüğüne ve lezzetli olmasına göre farklı sınıflara ayrılır. Bu yüzden farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca İç fındık fiyatları sezonluk olarak değişmektedir. Fındık rekoltesinin düşük olduğu yıllar iç fındık fiyatları da yükselmektedir.

İç fındık nasıl saklanılır?

İç fındık vakum yapılmış paketlerde alındığında daha uzun ömürlü olurlar.  Fakat paketleri açıldığında tavsiyen 1 hafta içinde tüketmeniz gerekir. Hava alan paketlerde iç fındık günden güne kuruyabilir ve lezzetliğini kaybedebilir. Vakum yapılmış paketler açıldığından tekrar ağzı kapatılıp saklanmalıdır.

İç fındık alırken neye dikkat edilir?

İç fındık aldığınızda dikkat etmeniz gereken şeylerin başında fındığın hangi tür olduğunu bilmeniz gelir. İç fındık küçük ve sivri olmamalıdır. Daha çok tombul ve büyük olması tüketim için daha keyiflidir. Ayrıca paketlerin içinde kırık ve çürük fındığın olmamasına dikkat etmelisiniz. Son olarak ise fındığın üretim tarihine bakarak hangi sezonun fındığı olduğunu anlayabilirsiniz. Sezonluk fındık tüketmek çok daha keyifli olacaktır.

İç fındık nasıl tüketilir?

İç fındık paketinden çıkarıldığında tüketime hazırdır. Ayrıca iç fındığı istediğiniz zaman fırında kavurarak tüketebilirsiniz.

Marka: Pinduk Ürün Kodu: PINDUK-CIG-IC-FINDIK-500G-V
Ordu’nun yemyeşil bahçelerinden özenle toplanmış 1. Kalite fındıklar özenle seçildi ve kırıldı. Vakumlanmış, taptaze yeni mahsul, en lezzetli haliyle iç fındıklar bu pakette… Fındığın faydaları saymakla bitmez Fındık yüksek kalori değerleriyle enerji verir, besler. Zindelik getirir, güç verir ..
35,00TL
Vergiler Hariç:32,41TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyor.